Google Benim İşletmem’de Değişiklik

google-benim-isletmem

Google Benim İşletmem mekan yöneticisi rolünü kullanımdan kaldırılıyor. 24 Eki 2021 tarihinden sonra Google’da mekan yöneticisi rolü kullanımdan kalkacak. İşletmenizi mekan yöneticisi olarak yöneten herkes yöneticiye dönüştürülecek.  Yöneticiler Arama, Haritalar ve diğer Google hizmetlerinden İşletme Profilinde ek değişiklikler yapabilirler. Bu değişiklikler gerçekleşmeden bir mekan yöneticilerinizi işletme profilinizden kaldırabilirsiniz. Bunun için işletme profillerinize kimin erişebileceğini yönetebilirsiniz. 

  • Birden fazla konumunuz varsa yönetmek istediğiniz konumu açın.
  • Solda, Kullanıcılar’ı tıklayın. Kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanındaki X Kaldır simgesini tıklayın.

Kaldırılan kullanıcıya e-posta ile bildirim gönderilir. Bu kişi artık iş bilgilerini düzenleyemez ve profille ilgili herhangi bir yönetici işlemi yapamaz. Ancak bu kullanıcının geçmişteki tüm yorum yanıtları, yayınları, yorumları ve gerçekleştirdiği diğer işlemler değişmeden kalır.

Google Benim İşletmem uygulamasına ve işletmenizi haritalara eklemek istiyorsanız harita konum hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Bu veya benzer konularda desteğe ihtiyacınız varsa bizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir