Google Dizine Ekleme Durduruldu

Google Search Console Dizine URL Ekleme özelliği geçici olarak pasif hale getirildi. Geçici olacağı açıklanan pasife alma işinin en az birkaç hafta devre dışı kalacağı düşünülüyor. Google, son dönemde yaptığı altyapı güncellemeleri için “Dizine URL Ekleme İsteğini” devre dışı bıraktığını Google Webmasters
@googlewmc twitter hesabından paylaştı.

We have disabled the “Request Indexing” feature of the URL Inspection Tool, in order to make some infrastructure changes. We expect it will return in the coming weeks. We continue to find & index content through our regular methods, as covered here: https://t.co/rMFVaLht6V

Ayrıca Google’da yetkili bir kişi “Bir tarama isteğinde bulunmak, dizine ekleme talebinde bulunmanın anında veya hiç gerçekleşeceğini garanti etmez. Sistemlerimiz, yüksek kaliteli, yararlı içeriğin hızlı bir şekilde dahil edilmesine öncelik verir. “ şeklinde açıklama yaptı.

Bu özelliğin SEO uzmanları ve site sahipleri için geçici olarak bu özelliği kullanamayacağını söyleyebiliriz. ama bu özellikle Google’ın altyapı değişiklikleri bazı iyileştirmelere yol açacaksa herkes için yararlı olacaktır.

Geçici olarak durulma işlemini yeni içeriklerin dizine eklenmeyecek anlamına gelmez, Google’ın paylaşımında da belirttiği gibi normal şekilde içerik bulmaya ve eklemeye devam ediyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir