SEO için Etkili Öneriler

seo-icin-etkili-oneriler-nasil-yapilir-min

SEO yani arama motoru optimizasyonu için önemli ve etkili bilgileri ve başlıca nasıl yapılır konularını sizlerle paylaşıyoruz. Günümüzde artık reklamlar kadar etkili, hatta sitenizdeki başarılı bir SEO uyumlu altyapı içeriyorsa reklam maliyetleriniz ciddi anlamda daha uygun olacaktır. İşte bunların için sizlere önemli ipuçlarını aktarmak istedik.

SEO İÇİN ETKİLİ ÖNERİLER

1. Sesle Arama

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile yapay zeka kullanım alanını ve önemini her geçen gün arttırıyor. Google da bu konu en çok yatırım yapan firmalardan biridir. Bu sebeple telefonlarımızda sesle arama yapan kullanıcılar her geçen gün artıyor.

Örnek: “İçli köfte tarifi” yaptığınız bir sayfada “içli köfte nasıl yapılır?” yazısını veya tam tersini  mutlaka uygulayın.

2. Mobil Uyumlu İnternet Sitesi

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için en önemli ihtiyaçlarınızdan biri sitenizin mobil uyumlu olmasıdır. Çünkü sektörlere göre oran farklılık gösterse de artık aramaların büyük bir çoğunluğu tablet veya cep telefonu gibi mobil cihazlardan yapılmaktadır. Sitenizin mobil uyumlu olduğunu test edebilmeniz için çeşitli internet siteleri mevcuttur. Bunları kullanacak sitenizi analiz edebilir ve gerekli düzenleme veya düzeltmeleri buralardan yapabilirsiniz.

3. Benzersiz ve Yardımcı İçerik

SEO konusunda yine önemli ve etkili uygulamalardan biri de internet sitenizde içeriğin rakiplerinizden farklı, benzersiz olarak paylaşmanız ve gerçekten ziyaretçilerin merak ettiği, ihtiyaç duyacağı içerikleri eklemeniz gereklidir. Bu site sahipleri için her ne kadar zaman alan bir uygulama olsa da aramalarda sizlere önemli avantajlar sağlar.

4. Teknik SEO

SEO konusunda internet siteniz, arama motorları tarafından ihtiyaç duyulan teknik özellikleri mutlaka bulundurmalıdır. Arama motorlarına ait analiz ve diğer yardımcı uygulamalarına sitenizi doğru bir şekilde eklemelisiniz. Ayrıca bot’ların (yani arama motoru robotlarının) sitenizi doğru ve en olumlu şekilde sitenizi gezip, içeriğinizi analiz edip, ona göre değerlendirmesi için etkili olan robots.txt ve sitemap.xml gibi dosyaları doğru şekilde kullanmalısınız.

5. Site Hızı

Arama motorları site hızınızı çok ciddiye almaktadır. Bunun sebebi arama sonucunda internet sitenize ulaşan kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bağlantı adresleri eğer geç açılıyor ve bu sebepten sitenizden hemen çıkıyorsa, ilgili arama motoru sitenizi sıralamadan düşürmeye başlar. Arama motorları da kullanıcılara etkili ve faydalı sonuçlarla başarıya ulaştığı için bu durum onları oldukça ilgilendiriyor. Bu yüzden bu oldukça önemlidir.

Bu ve bunun gibi internet siteniz için faydalı bilgiler içeren önemli ve etkili olan uygulamalardan haberdar olmak için sitemize ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı öneririz, ayrıca ihtiyaç duyduğunuz bilgiler için yorumlarda bulunabilirsiniz. Yorumlarınız en kısa sürece cevaplanacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir