WordPress Contact Form 7 Syntax Error

wordpress-contact-form-7-syntax-tprint-error

Contact Form 7, WordPress içerik yönetim sistemi kullanan bir çok tema ve site yöneticileri tarafından bilinir ve kullanılır. WordPress  altyapısı artık 7.4 ve üzeri PHP sürümü kullanılmasını öneriyor ancak eskiden kurulmuş veya bir değişiklik yapamayan site sahipleri, Contact Form 7 uygulamasını kurmakta veya otomatik güncellemede aşağıdaki sorunu yaşayabilirsiniz. 

Parse error: syntax error, unexpected ‘print’ (T_PRINT), expecting identifier (T_STRING) in /var/sites/w/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7/admin/includes/welcome-panel.php on line 9. There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.

Bu sorunun çözümü için PHP dosyalarına ulaşabiliyor ve üzerinde değişiklik yapabiliyorsanız oldukça kolay. Ancak bu değişikliği yapmadan önce mutlaka dosyanın bir yedeğini almalısınız, herhangi bir sorun halinde bu dosya sayesinde geri dönüş yapabilirsiniz. 

Hata metninde göründüğü gibi admin>includes>welcome-panel.php dosyasına ulaşın. 9. satırdaki fonksiyonu public function _print() ile, 233 satırdaki fonksiyonu da $column->_print(); ile değiştirin. Sorununuz bu şekilde çözülecektir.

Eğer sizde buna benzer bir sorun yaşıyorsanız bizlere yorum bırakarak veya buradan bizlere ulaşarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir